Książki oddam w dobre ręce

Tak, postanowiłem rozdać kilka książek. Zastanawiasz się zapewne gdzie jest haczyk, gdzie jest drugie dno tego pomysłu. No niestety jest, przyznaje bez bicia, ale o tym za chwilę.

W ciągu najbliższych 3 miesięcy zamierzam znacznie przebudować serwisy, które prowadzę (czyli FotoSzop.pl i Fotografujesz.pl). Uznałem, że sensowniej będzie jak blog księgarni będzie funkcjonować jako platforma do informowania o tym co się dzieje w księgarni, i niebawem blog zacznie działać pod nowym adresem blog.fotoszop.pl (jeszcze nie klikaj, zacznie działać za jakiś czas), natomiast charakter poradnikowy Fotografujesz.pl powinien zostać utrzymany, a wręcz wzmocniony, a sam serwis rozbudowany. To mój cel na najbliższe wakacyjne miesiące – przebudowa witryny Fotografujesz.pl. Jak będzie wyglądać? Mam sekretny plan, ale jako to jest z sekretnymi planami, nie zdradzę go, przynajmniej nie teraz. Powiem tylko, że mój plan wymaga pewnej weryfikacji tego czy jest zgodny z oczekiwaniami, m.in. Twoimi. Dlatego postanowiłem wykonać szybką ankietę wśród subskrybentów Informatora księgarni. Wyniki tej ankiety mam nadzieję, że utwierdza mnie moich planach, a jak nie to plany mogę zmienić. Tak czy inaczej, nie chce robić czegoś, co nie przyniesie korzyści ani mi, ani Tobie, ani innym ‘fotozapaleńcom’.

W ankiecie pytam głównie o to w jaki sposób lubisz rozwijać swoją pasję, jak lubisz się uczyć, oraz to kim jesteś (nie wymagam podawania nazwiska ;-) ).

No i właśnie tu jest ten haczyk. Postanowiłem, że książki rozdam osobom, które wezmą udział w ankiecie. Niestety nie wszystkim, byłoby za bogato ;-). Mam do rozdania 3 książki. 2 rozlosuję, a 3-cią oddam tej osobie, która najciekawiej odpowie na pytanie:

“Czym jest dla Ciebie fotografia?”

Odpowiedź na pytanie wpisz w komentarzu do tego postu (nie w ankiecie). Ważne jest jednak aby w ankiecie podać ten sam adres e-mail ( w pyt. 12) co w komentarzu na blogu.

Jakie książki będzie można wygrać?
2 x Poradnik Fotograficzny (do wylosowania)
1 x Fotografuj Sercem (za najciekawszą odpowiedź)

Poniżej jest link do ankiety (wykonałem ją w serwisie Ankieter.pl po raz pierwszy, mam nadzieję, że zadziała)

Kliknij tu aby przejść do ankiety: http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/7479/

Dziękuję z góry za pomoc. Jak nie chcesz książki, bo już ją posiadasz, to i tak będę wdzięczny za udział w ankiecie.

Sławek Gawryluk
Fotoszop.pl

P.S. Ankietę można wypełniać do niedzieli (22.05) włącznie, a losowanie książek odbędzie się w poniedziałek i zaprezentuję je na filmie video, aby nie było… ;-)

192 odpowiedzi do “Książki oddam w dobre ręce”

 1. Fotografia to moja opowieść o emocjach, ludziach i miejscach.
  Fotografia to sposób w jaki rozbudzam myśli odbiorcy.
  Fotografia to spojrzenie na świat inaczej.

 2. Fotografia to dla mnie prostokątne kartki papieru, które tworzą mój świat.

 3. …znaczy dla mnie bardzo wiele. uwielbiam fotografować makro, krajobrazy ale przede wszystkim zwierzęta, i kocham przyrodę , zwierzęta. Na samo przyglądanie się im, temu jak żyją, jak się poruszają i jak się zachowują mógłbym poświęcić godziny i by mi się nie znudziło, dzięki fotografii mogę to utrwalić, zawsze wrócić do tych przeżyć i podzielić się nimi z innymi.  fotografować  podświadomie lubiłem odkąd pamiętam, i od niedawna postanowiłem to połączyć. z początku chciałem tylko umieć robić ładne fotografie zwierząt, ale potem to przeobraziło się w pasję. fotografia zwierząt w połączeniu z moją wielką cierpliwością oraz zamiłowaniem do podróży i  zwierząt to coś więcej niż można by wyrazić. chciałbym móc  kiedyś pokazać ludziom jak wspaniały jest nasz świat, i że nie warto mu nieustannie zagrażać.

 4. Fotografia to moja ogromna pasja życiowa. Dużo podróżuje, mam wielką ciekawość świata i ludzi. Podróżuje mając aparat zawsze pod ręką. Po powrocie urządzam ze znajomymi, którzy mniej podróżują oglądanie moich zdjęć na komputerze co daje im dużą radość. Ostatnio bardzo zafascynowała mnie Białoruś niesamowicie piękną przyrodą i wspaniałymi ludźmi. Napisałam artykuł na temat tego kraju ze zdjęciami i można to nazwać moim pierwszym w życiu fotoreportażem.  Myślę że warto ciągle doskonalić swoje umiejętności fotograficzne, swój warsztat i uczyć się czegoś nowego, bo wtedy rozwijamy i wzbogacamy siebie oraz innych ludzi.
   

 5. Fotografia jest dla mnie trochę “złodziejem czasu” ale w tym pozytywnym znaczeniu:) pozwala mi spojrzeć na świat inaczej, jest zatrzymaniem czasu na papierze, pozwala być kilka razy w jednym miejscu i powracać myślami do dawnych czasów.

 6. Fotografia to dla mnie pamiętnik, taki ‘czasowstrzymywacz”. Jest przechowalnią wspomnień ale też dokumentem ukazującym jak zmienia się świat wokół. Jest sposobem na zachowanie wizerunków ludzi, tych pięknych i młodych, którzy przecież się zestarzeją i tych, którzy jeszcze są, choć wiadomo, że kiedyś ich zabraknie. Jest też przeżyciem estetycznym, obrazem piękna pod wieloma postaciami i to niezależnie od tego, kto jest jej autorem. Jest ciągłym dążeniem do doskonałości.

 7. Fotografia to próba uchwycenia chwili, momentu. Robię to, by choć na chwilę zatrzymać czas, zachować tę chwilę, później do tego wrócić i poczuć to, co wtedy. To najlepszy sposób na zachowanie wspomnień. Fotografia to nie hobby, to sposób na życie- posiadanie obiektywu w oku to cenna umiejętność- widzimy coś i już wiemy, że chcemy tu zrobić zdjęcie, i że będzie to dobre zdjęcie. Fotografia to maszyna czasu- zatrzymanie zegara wtedy, kiedy jest to pozornie niemożliwe. Tym wszystkim jest dla mnie fotografia.

 8. Ja zajełam  sie fotografowaniem ,ponieważ  to pozwala mi się uspokoić , zrelaksować oraz inaczej spojrzeć na otaczający mnie świat. Kiedy patrzę przez obiektyw aparatu otaczający świat wydaje się inny,a zwyczajne przedmioty na które na codzien nie zwracamy uwagi nabierają innego piękna,są niezwykłe.
  Fotografowanie jest dla mnie czymś wyjątkowym dzięki czemu łatwiej mi zrozumieć codzienność i przemijalność ludzkiego życia.
  Poprzez fotografowanie łatwo nam zatrzymać się w magicznym dla nas czasie.

 9. Fotografia jest dla mnie częścią dnia codziennego, rozrywką, pasją, odskocznią od zwykłych spraw…

 10. Fotografia jest częścią mojego życia, to moja pasja… to dzięki niej mogę na zawsze uwiecznić wspaniałe chwile, zatrzymać czas, emocje. jest to pamiętnik do którego mogę w każdej chwili wrócić…uczy mnie kreatywnego myślenia, wyszukiwania ciekawych miejsc, innego patrzenia na świat, otaczającą mnie rzeczywistość… jest dla mnie jak studnia bez dna…

 11. Fotografowanie jest dla mnie powrotem do najcudowniejszych lat dzieciństwa :) Mój ukochany Tato miał Zenith’a i mam masę zdjęć jako cudowne uśmiechnięte pyzate stworzonko. Robiąc własne pstryki Tato znowu jest ze mną :)

 12. Fotografia jest dla mnie sposobem wyrażenia siebie, swoich opinii, pokazania rzeczywistości widzianej moimi oczami, kadrami. Pozwala zatrzymywać ulotne chwile, kiedy coś jest takie niesamowite tylko przez króciutką chwilę. W fotografii podoba mi się to, że można widzieć selektywnie- z jednego pejzażu, sytuacji każdy może wyłonić coś innego, inny kadr, inne wyostrzenie i już patrzymy na tę samą sprawę inaczej. To jest piękne.

 13. Fotografia, to moja towarzyszka od trzeciego roku życia. Mając trzy latka dostałem pierwszy aparat na Mikołaja. Był to poczciwy Druh.

 14. Fotografia to moja pasja ,to coś co kocham robić.Poprzez fotografię staram się również wyrażać siebie ,swoje emocje,swoje uczucia oraz uczucia innych.Staram się by moje fotografie były wyjątkowe ,piękne i przyciągały spojrzenia.

 15. Moją pasją są portrety, więc fotografia dla mnie jest sposobem na wywoływanie uśmiechu u moich bliskich i znajomych – bo to oni stanowią najczęstszy obiekt mojego “polowania”, czy to umówione zdjęcia indywidualne z koleżanką, czy rejestracja domowej imprezy. Zawsze miło później powspominać, oglądając w albumie zdjęcia przemyślane, bez auto, bezmyślnych flashy itp, zawsze z uśmiechem na twarzy wracając do tamtych chwil.

 16. Czym jest dla mnie fotografia? Wspomnieniem dzieciństwa, kiedy to robiłyśmy z moją Mamą wspóle zdjęcia. Dlatego kocham to robić, bo tylko to mi po Niej pozostało. Teraz to ja próbuję uczyć, że każde, nawet najmniejsze stworzonko na Ziemii, jest warte uwagi, szacunku i miłości. Właśnie poprzez robienie zdjęć uczę tego, nie tylko siebie ale też innych. Fotografia jest dla mnie tym czym wolność dla wilków. Mogę wyrażać swoją wolność, ulotność chwil, złe bądź dobre samopoczucie. Fotografia jest dla mnie odzwierciedleniem mojej duszy, moich najskrytszych marzeń. Dla mnie, podczas robienia zdjęć zatrzymuje się czas, rzeczywistość nie musi być szara a Świat czarno-biały.

 17. Fotografia to dla mnie całe życie od małego miałam w sobie ukryty talent do pokazania drugiemu człowiekowi za pomocą zdjęć jakie nasze życie jest piękne ile ma nam do zaoferowania co może nam dac ale tez jacy są ludzie, co soba prezentują, ich gesty miny, ich smutki, wzloty i upadki. Fotografia stała sie częścią mojej rodziny moja druga połówką nie potrafię sie rozstac z aparatem tak jak z moim dwuletnim synkiem Oliwierkiem. Moje życie sie zmieniło wierzę w to że fotografia” pasja tym” potrafi zmienic człowieka sama wiem i jestem żywym tego przykładem jak moje życie stało sie piękne, radosne, prawdziwe I bardzo wszystkich proszę usmiechnijcie sie sięgnijcie po aparat.

 18. nie bede oszukiwal – fotografia jest dla mnie zrodlem utrzymania. ale tym samym jest dla mnie tym, do czego zawsze dazylem… profesja, ktora ‘zmusza’ mnie do bycia kreatywnym, stymuluje moja pasje… czego chciec wiecej?

 19. Czym  jest dla mnie fotografia? Wiele mogłabym dać odpowiedzi. Fotografia pozwala mi spędzać czas na łonie natury,powoduje, że widzę i wiem więcej, dlaczego? – każdy sfotografowany owad, roślinka czy obiekt zabytkowy wzbudza moją ciekawość by dowiedzieć się  więcej. Wertuję wiec wiele książek, albumów, przeglądam strony internetowe – wzbogacam się o nową wiedzę. Z każdą fotografią są związane emocje – warto je przywoływać i przezywać  ponownie. Fotografii uczę z każdym pstrykiem i wymagam od siebie, żeby każdy pstryk był bardziej udany od poprzedniego. Fotografia uczy mnie cierpliwości i daje szczerą radość, tylko tyle i aż tyle…

 20. dzięki fotografii nadal żyję. Fotografując czuję się jak ‘morderca’ uśmiercając ułamki sekund danej chwil na zawsze.

 21. fotografia jest dla mnie oderwaniem się od rzeczywistości dnia powszedniego
  a oglądanie fotografii dobrym sposobem na zimowe wieczory

 22. fotografia to małe dzieło, a jak udana jeszcze większe
  a jak się ogląda własne dzieło to duma z siebie rośnie
  a jak chwalą inni, rośnie jeszcze bardziej

 23. łatwiej fotografować niż coś tu napisać
  ciągle pojawia się komunikat o duplikacie

 24. Nazywam się Łukasz. Mam lat 20 interesuję się Fotografią Od 13 roku życia od pory kiedy zachorowałem na opryszczkowe zapalenie opon mózgowych. Powiem wprost,  teraz od tamtej pory po tej chorobie Fotografia jest dla mnie wszystkim kocham Fotografię Portretową jak i również krajobrazy. Również uwielbiam reprodukcję starej zniszczonej fotografii. A więc piszę dla tego aby uzyskać kolejne źródło informacji. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam i proszę o więcej lekcji na E-mail. :-)

 25. Fotografia jest dla mnie sposobem spędzania wolnego czasu, ale zarazem sposób na postrzegania świata bo nie wszystko jesteśmy w stanie wychwycić . Jednak fotografia to umożliwia. Niepowtarzalne chwile, które nigdy później już się nie powtórzą w taki sam sposób.

 26. Chwile “zamknięte” w kadrze są dla mnie niezapomnianą pamiątką i historią, która gdy mnie już nie będzie pozwoli innym zobaczyć to co ja widziałem…

 27. Fotografia. Uwiecznianie najcenniejszych, najpiękniejszych chwil. Możliwość uchwycenia wyjątkowego momentu, który dzięki fotografii zostanie przez nas zapamiętany. Fotografia to zdolność dostrzegania rzeczy, które w odpowiedniej perspektywie mogą mieć całkiem inny wymiar. Każde zdjęcie jest nie tylko zwykłym naciśnięciem migawki, ale wyrażeniem swoich emocji, uczuć, przeżyć, które odczuwamy tu i teraz. Uśmiech dziecka, złota rocznica ślubu rodziców, spotkanie z przyjaciółmi, zachód słońca – każde przeżycie może stać się inspiracją dla unikatowej fotografii. Myślę, że dla każdego fotografa jest to nie tylko zawód, nie tylko rzemiosło, z którego czerpie się zyski, a prawdziwa pasja, która rozwija kreatywność i uczy spostrzegania rzeczy pozornie niewidocznych. Tego życzę wszystkim, którzy tak jak ja kochają fotografię.

 28. Fotografia to dla mnie barwne ukazanie otaczającego nas świata. Jest odzwierciedleniem tego co siedzi w nas w środku . Ukazuje barwny świat w obiektywie, który nie zawsze jest w rzeczywistości,

 29. Fotografia jest dla mnie moim własnym spojrzeniem na świat, jest tym, czego inni nie są w stanie dostrzec, bo to jest moje intymne interpretowanie tego, co widzę, jak widzę i jak odczytuje to moje serce. Niesamowite w fotografii jest to, że gdy kilkunastu fotografów patrzy na jeden i ten sam krajobraz, to każdy widzi go inaczej, każdy widzi go na swój sposób, każdy odbiera go zupełnie inaczej.

 30. Dla mnie fotografia jest prowokowaniem by nie pokazać tego co znana ale to co ja widzę z całymi swoimi emocjami i tym co ja czuję .  Spostrzeganiem tego co jest w okół by było magią dla mnie i dla odbiorcy . Dla mnie osobiście jest czymś więcej niż chemioterapią , moją fototerapia , oderwanie od trosk dnia codziennego .

 31. Fotografia jest sztuką dla każdego, kto dostrzega piękno otaczającego świata…
   

 32. Fotografia jest…pomysłem, dokumentem, prawdą, kłamstwem, wymarzonym obrazem, przyjemnością… informacją wymagającą myślenia.

 33. Fotografia to pasja i dziedzina sztuki przed którą ciężko się powstrzymać. Dla mnie fotografia jest właśnie sztuką. Staram się do każdego zdjęcia podejść indywidualnie. Tym bardziej gdy jest to portret. Pragnę za wszelką cenę wydobyć emocje, bo to one są odpowiedzialne za dobre zdjęcie. Szczególnie  myśle nad fotografiami, które wykonuje aparatem analogowym. Wiem wtedy że mam tylko 36 klatek, które musze dobrze rozporządzić. Nie tylko “pstryknąć”. Tego się nie wyostrzy, nie zmieni balansu bieli. Fotografia spowodowała, że lepiej patrzę na świat. Za kilka lat otwierając album będę mogła spojrzeć i wspomień piękne czasy.

 34. Czym jest dla mnie fotografia, to jest pytanie…Uchwycenie jakiegoś momentu w życiu, czegoś magicznego zarazem, chwili która już nigdy nie wróci, będą inne może lepsze, ale już nie te same..Zatrzymanie w kadrze jakiejś ziemskiej zjawy, do której np. po latach chętnie wracamy, albo cuda natury, bo natura jak sama nazwa o tym mówi ma coś czarownego, cudownego, obojętnie jaka to jest pora roku, nie ma to znaczenia..I za jakiś czas mamy ochotę do tego wrócić, powspominac wizualnie..Ludzie wiadomo są wzrokowcami i wszystko co piękne przyciąga spojrzenia i bardzo nas pociąga.Można też za pomocą aparatu pokazać emocje , uczucia, jednym słowem wyczarować inny świat, do którego możemy się schronić w trudniejszych chwilach, albo podbudować się psychicznie.Wiadomo przecież, że piękne chwile szybko umykają i w ten sposób możemy je dłużej zatrzymać w pamięci, albo wrocić do nich po jakimś czasie..

 35. Fotografia jest dla mnie pod każdym względem wyrażaniem. Nie tylko autowyrażaniem, kiedy faktycznie mogę pokazać część siebie poprzez to, co tworzę, ale przede wszystkim jest wyrazem fragmentu, a często potężnego kawału świata (zgarbiony rybak na środku zamarzniętego jeziora to też kawał świata), który istnieje niezależnie od nas, jakkolwiek byłby cyfrowo przetwarzany. Uchwycić coś, rozpatrzyć, wyodrębnić, nadać temu znaczenie, przeżyć (!) – to dla mnie prawdziwe sedno fotografii. Dostrzec coś i zamknąć to w mniej lub bardziej udany obraz – to prawie jak oddychanie. Ja staram się przede wszystkim doprowadzić do takiej sytuacji, by odbiorca czuł empatię w stosunku do przedstawianego przeze mnie na fotografii zdarzenia (nawet jeśli jest to nieruchomość, kształt, mały dziurawy kamyk). By odczuwał jej napięcie, spokój, specyficzną mimikę. Wszystko, co dostrzegamy zmysłem wzroku ma nam coś do powiedzenia. I tylko poprzez fotografię możemy to usłyszeć, zarejestrować, a czasem i zrozumieć. Nie wszystko bowiem da się dostrzec na pierwszy rzut oka. Poprzez fotografię dostajemy przywilej podwójnego patrzenia, jak i podwójnego przeżywania. A nawet i potrójnego, poczwórnego. Tym jest dla mnie fotografia. Tak wiele definicji, które milkną w momencie naciskania… spustu migawki.

 36. Fotografia to dla mnie najlepsza forma, aby przeżyte chwile zostały z nami na dłużej.

 37. Fotografia to połączenie emocji, marzeń i migawek szarej codzienności. Dzięki niej inaczej patrzę na otaczający mnie świat i to mnie wzbogaca.

 38. Świat jest tak różnordny,ale tak bardzo się zmienia, ludzie tak szybko odchodzą,
  a fotografia  pozwala zatrzymać to, co przemijające.pokazać innym to,co mnie zachwyciło czy zaintrygowało,udokumentować ważne wydarzenia rodzinne i nie tylko.Zdjęcia umożliwiają mi  pokonanie barier czasoprzestrzeni i wzmacnia więzi z mężem gdy w zimowe wieczory oglądamy  miejsca i ludzi z dalekich letnich wypraw.Dzięki pasji fotografowania  poznaliśmy też wielu wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach.I nie ważne czy posługiwałam się Startem,Smieną ,Zenitem,cyfrówką czy lustrzanką.Istota przyjażni z fotografią i fascynatami fotografii jest ta sama .choć z wiekiem przyjmuje coraz ciekawsze i dojrzalsze formy.

 39. Fotografia jest dla mnie naświetlaniem duszy, wywoływaniem zdjęć w umyśle i przechowywaniem ich w sercu.

 40. Fotografia jest dla mnie szansą na pokazanie innym świata takim jakim ja go widzę

 41. Fotografia to dla mnie emocje, chwile szczęścia, radości, zabawa, czasami strach i obawa przed obnażaniem nagiej prawdy świata i nas samych, energia, szaleństwo i uniesienie, sukces, spełnienie… Kiedy łażę z aparatem to żyję naprawdę.

 42.  
  Fotografia dla mnie jest czymś co pokazuje nasz świat niby takim jaki jest, a jednak jak dla mnie piękniejszym. Bo czy to ludzi, krajobrazy, zwierzęta czy kwiaty ktore pokazuje to tak naprawde wybór pozostaje mnie, to ode mnie zależy jak je pokaże jak postrzegam to wszystko. Poza tym dzięki fotografi pozostaja uchwycone wspomnienia, momenty naszego życia te złe i te dobre … te które możemy zapomnieć z czasem ale jednak jest cos co nam o nich przypomni.Kiedy patrzę przez obiektyw widze to wszystko wyraźniej niż patrząc zwyklym okiem… Dla mnie fotografia jest nie tylko pasją … jest po prostu moim życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *