Książki oddam w dobre ręce

Tak, postanowiłem rozdać kilka książek. Zastanawiasz się zapewne gdzie jest haczyk, gdzie jest drugie dno tego pomysłu. No niestety jest, przyznaje bez bicia, ale o tym za chwilę.

W ciągu najbliższych 3 miesięcy zamierzam znacznie przebudować serwisy, które prowadzę (czyli FotoSzop.pl i Fotografujesz.pl). Uznałem, że sensowniej będzie jak blog księgarni będzie funkcjonować jako platforma do informowania o tym co się dzieje w księgarni, i niebawem blog zacznie działać pod nowym adresem blog.fotoszop.pl (jeszcze nie klikaj, zacznie działać za jakiś czas), natomiast charakter poradnikowy Fotografujesz.pl powinien zostać utrzymany, a wręcz wzmocniony, a sam serwis rozbudowany. To mój cel na najbliższe wakacyjne miesiące – przebudowa witryny Fotografujesz.pl. Jak będzie wyglądać? Mam sekretny plan, ale jako to jest z sekretnymi planami, nie zdradzę go, przynajmniej nie teraz. Powiem tylko, że mój plan wymaga pewnej weryfikacji tego czy jest zgodny z oczekiwaniami, m.in. Twoimi. Dlatego postanowiłem wykonać szybką ankietę wśród subskrybentów Informatora księgarni. Wyniki tej ankiety mam nadzieję, że utwierdza mnie moich planach, a jak nie to plany mogę zmienić. Tak czy inaczej, nie chce robić czegoś, co nie przyniesie korzyści ani mi, ani Tobie, ani innym ‘fotozapaleńcom’.

W ankiecie pytam głównie o to w jaki sposób lubisz rozwijać swoją pasję, jak lubisz się uczyć, oraz to kim jesteś (nie wymagam podawania nazwiska ;-) ).

No i właśnie tu jest ten haczyk. Postanowiłem, że książki rozdam osobom, które wezmą udział w ankiecie. Niestety nie wszystkim, byłoby za bogato ;-). Mam do rozdania 3 książki. 2 rozlosuję, a 3-cią oddam tej osobie, która najciekawiej odpowie na pytanie:

“Czym jest dla Ciebie fotografia?”

Odpowiedź na pytanie wpisz w komentarzu do tego postu (nie w ankiecie). Ważne jest jednak aby w ankiecie podać ten sam adres e-mail ( w pyt. 12) co w komentarzu na blogu.

Jakie książki będzie można wygrać?
2 x Poradnik Fotograficzny (do wylosowania)
1 x Fotografuj Sercem (za najciekawszą odpowiedź)

Poniżej jest link do ankiety (wykonałem ją w serwisie Ankieter.pl po raz pierwszy, mam nadzieję, że zadziała)

Kliknij tu aby przejść do ankiety: http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/7479/

Dziękuję z góry za pomoc. Jak nie chcesz książki, bo już ją posiadasz, to i tak będę wdzięczny za udział w ankiecie.

Sławek Gawryluk
Fotoszop.pl

P.S. Ankietę można wypełniać do niedzieli (22.05) włącznie, a losowanie książek odbędzie się w poniedziałek i zaprezentuję je na filmie video, aby nie było… ;-)

192 odpowiedzi do “Książki oddam w dobre ręce”

 1. Fotografia jest dla mnie spojrzeniem na świat przez czarodziejskie okulary, jakimi jest obiektyw aparatu. Jest inna czasem lepszą, czasem tajemniczą rzeczywistością, jest tym oderwaniem się od szarości życia, którego każdy z nas pragnie.

 2. Fotografia jest dla mnie… czymś, czego nie da się wysłowić. To jakby próbować zdefiniować rzeczy z natury niedefiniowalne. Jest ważna – to banalne. Jest kojąca – trywialne. Sposobem na życie i wyrażanie siebie – slogany. Jest ucieczką – przed czym? Jest bramą – do czego? Fotografia jest częścią mnie – to zbyt anatomiczne. Bez niej nie mogę żyć – za bardzo melodramatyczne. Po prostu jest. I za to jej dziękuję.

 3. Fotografia jest dla mnie czymś wyjątkowym, przez zdjęcia wyrażam swój nastrój oraz swe umiejętności.

 4. Fotografia to widzenie świata w swój sposób i próba zatrzymania tego. Fotografia to radość z odnajdywania zagubionych miejsc i uwieczniania tego. Fotografia to życie!!!!  Może to banały ale…

 5. Fotografia jest dla mnie tym wszystkim, czym nie może być film i książka…

 6. Fotografia jest dla mnie oderwaniem się od rzeczywistości, innym spojrzeniem na świat i na to co dzieje się wokół mnie. Fotografia jest dla mnie także zatrzymaniem w miejscu chwili, która mnie zachwyciła abym mógł pokazać ją innym.

 7. Jakbym napisała, że pasją, sposobem na życie – owszem prawda, ale to już jest oklepane. Kiedyś dużo rysowałam, marzyłam o tym, żeby uchwycić “moment”, “chwilę” – nie potrafiłam. I tym jest dla mnie fotografia – uchwyceniem pięknych chwil, spełnieniem marzenia ;)

 8. Fotografia jest dla mnie ucieczką od codzienności w świat, historię świata i ludzi. Jest przeżyciem estetycznym, ale i emocjonalnym. Jest próbą ujęcia świata jaki istnieje i jaki sobie wykreuję. Łączy sie z marzeniem o jej kolekcjonowaniu.

 9. Fotografia wpisana jest w moje życie bardzo mocno. Dzięki niej patrzę na świat inaczej, fotografia przedstawiła mi ogromną paletę emocji. Traktuje ją bardzo poważnie, podchodzę do niej z wielkim zaangażowaniem. Fotografia, jest dla mnie zródłem wyrazu mojej wizji uczuć i świata.

 10. Fotografia…Michał Anioł powiedział kiedyś, że bardziej interesuje go rzeźbiarstwo niż freski naścienne, dlatego, że rzeźba jest w stanie pokazać wszystkie cztery strony “esponatu”. Uwielbiał naturę i to, co stworzył Bóg. Fotografia jest dla mnie zatrzymaniem chwili, jest zatrzymaniem i uwiecznieniem tego, czego już nie da się nigdy powtórzyć. Dobra fotografia ukazuje wrażliwość i  głębokie serce fotografa. Nie jest rzeczywistością, ale jest jej odzwierciedleniem, obrazem. Zdjęcie musi mieć treść, głębię, by nie być płaskie jak fresk i jednocześnie pokazywać więcej, tak jak rzeźba.

 11. Dzięki fotografii możemy złapać ulotne chwile, zapamiętać je i wracać do nich! Uwielbiam gotować i to jest moja pasja, a fotografia jest dopełnieniem całości, bo to co zrobię zachowuję na zdjęciach. I jedno bez drugiego żyć nie może. Daleko mi od mistrza i dopiero się uczę, ale gdy czytam, że komuś się podoba, że zrobiłam piękne zdjęcie, apetyczne, to czuję jak rosnę :) i chcę robić coraz więcej i lepsze…idę bo chlebek bananowy czeka na swoja kolej…

 12. Fotografia jest sposobem na uchwycenie uczuć. Możliwością powrotu do najważniejszych momentów w życiu. Jest takim ‘memento’. Fotografowanie sprawia mi przyjemność i pozwala czasami dojrzeć to, czego nie można zauważyć w pierwszej chwili.

 13. Fotografia to coś więcej niż pasja, to styl życia. A także sposobem na życie. Dzięki fotografii mogę pokazać ludziom to czego nie widzą. Nie boje się chodzić po kruchym lodzie aby pokazać zainteresowanym jak ten lód pęka. Fotografia to sposób aby udowadniać każdego dnia od nowa że świat jest piękniejszy i bardziej zaskakujący niż się wydaje. Fotografia to także możliwość stworzenia czegoś zastanawiającego, dzięki niej mogę na chwilę zatrzymać przechodnia i dać mu temat do przemyśleń.

 14. Z aparatem fotograficznym zaprzyjaźniłam się późno, już na emeryturze. Wcześniej było wszystko dla innych a teraz to ja jestem dla siebie najważniejsza…i mój przyjaciel aparat:)
  Poznaję na nowo swoje ukochane miasto, okolice bo przez wizjer wszystko jest inne, nowe, piękniejsze. Fotografia to moje nowe spojrzenie na świat i bardzo mi się to podoba:)

 15. Fotografia jest dla mnie jak Kobieta, piękna, wciągająca, wymagająca
  Czasami nagradzająca udanymi zdjęciami,
  Czasami frustrująca – gdy mimo starań i tak z tego nic nie wychodzi
  Jest sposobem na czas wolny, odreagowanie stresu
  A na starość – podróżą w przeszłość

 16. Fotografia to odkrywanie świata, zatrzymywanie “chwili”
  Fotografia to moja pasja, ucieczka w inny świat, oderwanie sie od codziennej monotonii.
   

 17. Fotografia jest dla mnie zjawiskiem magicznym pozwalającym zatrzymać czas – choć przez chwilę – by móc później do niego wrócić.

 18. Najpiękniejsze dla mnie w fotografi jest to że dzięki niej to co w naturze trwa zaledwie setne sekundy na papierze może przetrwać lata.

 19. Fotografia jest dla mnie sposobem na wydobycie z ludzi najczystszych emocji, a z uwiecznianych obiektów – charakterystycznych cech. Aparat staje się wtedy narzędziem do kreowania mojej własnej rzeczywistości i utrwala to, co chcę zachować w pamięci na nieco dłużej, niż chwila, która właśnie mija.

 20. Fotografia jest dla mnie kreowaniem własnych wizji wykorzystując otaczający nas świat.

 21. Fotografia to mój przyjaciel, a aparat to serce przyjaźni. Przyjaźń trzeba rozwijać, a serca nie można wyrwać- ono musi być używane i pracować.

 22. Z fotografią a i z aparatem mam kontakt od 40 lat. Służył mi do dokumentowania wszystkiego co ciekawe.Zacząłem od fotek wykonywanych na początku w formie czarno- białej poprzez kolorowe  a i teraz  cyfrowe.

 23. Fotografia to… magia. Dzięki swoim umiejętnościom i aparatowi zatrzymujesz ulotne chwile, dajesz im wartość!!! Patrząc na wykonane zdjęcie zdajesz sobie sprawę, że świat jest przepiękny, choć na co dzień tego nie zauważasz. Chwila choć ulotna, na zdjęciu staje się wieczna, to daje radość ;)

 24. Fotografia jest dla mnie spojrzeniem na rzeczywistość. A właściwie spojrzeniem na wycinek rzeczywistości i zastanawianiem się, jak daleko wycinek znajduje się od samej rzeczywistości. Interesuje mnie fragment bez kontekstu i subiektywny wybór tego fragmentu.

 25. „Czym jest dla Ciebie fotografia?”
  Fotografia to subiektywny pamiętnik rzeczywistości. Dzięki zdjęciom mogę uwiecznić dla siebie chwilę. Nie obiektywne spojrzenie na materialną rzeczywistość, ale właśnie wewnętrzny jej obraz, moje emocjonalne nastawienie do fotografowanego obiektu, pejzażu, osób, a najczęściej wydarzeń. Dlatego najbliższa jest dla mnie fotografia “reportażowa”. Nawet jeśli fotografuję obiekt stały, pejzaż, czy portretuję kogoś, zawsze staram się, aby zdjęcie wyrażało to co w danej chwili najbardziej aktualne – moje emocje, albo emocje, przeżycia osób, którym robię zdjęcia. Takie zdjęcia też najbardziej mnie poruszają – ekspresyjne, indywidualne spojrzenie na rzeczywistość.

 26. Fotografia jest częścią mojej osobowości, jest bramą do otwartości i odwagi. Fotografia jest wydarzeniem, które prostuje świat emocji oraz gumką do wymazywania stresu.

 27. W ankiecie nie było pytania “czym jest dla Ciebie fotografia” – gdzie należy wpisać odpowiedź?

 28. aha – jeden komentarz do strony www księgarnianej – fajnie byłoby rozbudować wyszukiwarkę tytułów – obecnie ma pewne ograniczenia :-) pozdrawiam i życzę powodzenia!

 29. Fotografia jest jedynym sposobem na zatrzymanie czasu można powiedzieć że jesteśmy władcami czasu heh.Fotografii był początek ale końca nie będzie ciągle się rozwija co raz nowsze techniki.Mówiąc jednym słowem dzięki fotografii jesteśmy artystami !!!

 30. Fotografia, to oczy, które sięgają tam, gdzie ludzki wzrok nie sięga…to ulotne chwile, o których łatwo zapominamy. Fotografia jest głębokim dotykaniem zjawisk, albumem ludzkich uczuć.
  …jest ważną częścią mojego życia…

 31. W życiu piękne są tylko chwilę jak śpiewał Rysiek Riedl, i właśnie te chwilę fotografia pozwala uchwycić, zamrozić. Kiedy tylko chce mogę wracać do nich, zatrzymać czas, uchwycić emocję, uczucia, wszystko to co wokół nas, ten świat wspaniały.

 32. Fotografia jest dla mnie zatrzymaniem chwili i uwiecznieniem wsponień, zwłaszcza tych, którzy juz od nas odeszli, aby pozostawali dla nas piękni.

 33. Fotografia jest dla mnie sposobem na zatrzymanie tego co ulotne i przemijające…

 34. Moje stosunek do fotografii i oczekiwania wobec niej cały czas ewoluują. W początkach nauki fotografia otworzyła mi oczy na świat, uczyłam się od nowa na niego patrzeć, paradoksalnie zaczęłam widzieć więcej. Cały czas fotografia odkrywa przede mną swoje możliwości. Zaczynałam od cyfrowego kompaktu, po pewnym czasie przerzuciłam się na lustrzankę cyfrową, aż w końcu zafascynowały mnie średnioformatowe analogi, a także techniki fotografowania bez aparatu (pinhole, solarigrafia). Być może za bardzo mnie pochłania teraz sama technika, ale podskórnie czuję, że to coś więcej. Moja fotograficzna droga to nieustanne poszukiwanie…

 35. Fotografia jest dla mnie sposobem na rozwijanie nowego hobby, jakim zostałem “zarażony” przez kolegę. Opłaciło się-wychodzi mi to coraz lepiej i dzięki odpowiedniemu aparatu można uwiecznić naprawdę ciekawe chwile. Pozdrawiam

 36. Fotografia to zatrzymanie czasu, chwili, emocji którą chciałbym widzieć przez cały czas. Dzięki niej jestem wstanie przypominać sobie te chwile które chcę. Dzięki fotografii czuje że mam moc władze nad czasem, bo ode mnie zależy wtórym momencie będę chciał tą daną wyjątkową chwile uchwycić

 37. wiem, że jeszcze wiele przede mną, jednak fotografia to moja pasja. jest to dla mnie swoisty sposób na wolność. fotografia wyzwala we mnie pokłady pozytywnej energii, którą chcę przekazać innym (m.in. poprzez zdjęcia, które robię). rozwija to moją wrażliwość estetyczną, poszerza horyzonty myślowe, pozwala na poznanie ciekawych ludzi i udowodnienie im, że tak samo oni, jak i to co nas otacza, jest piękne. mogę się w ten sposób realizować, rozwijać, pokazać innym to, co sama spostrzegam. to mój mały świat i moje spojrzenie na to, co nas otacza. każdy widzi świat inaczej. ja, poprzez fotografię, chcę pokazać rzeczy, które widzę, a inni nie zawsze dostrzegają. pokazać piękno wszystkiego co fotografuję- przyrody, ludzi, przedmiotów… chcę pokazać, co w trawie piszczy, co znajduje się “na końcu tęczy”, co się kryje w zakamarkach, widzieć “szerzej”, czasem spojrzeć inaczej, wydobyć z fotografowanych obiektów to, co najlepsze. tak często patrzymy na to, co jest wokoło bez emocji, bez zainteresowania. przecież widzieliśmy to tyle razy. nie robi to na nas wrażenia. stajemy się zobojętnieni na wszystko, zamykając się w swoich ciasnych umysłach. a ja właśnie przez fotografię chcę pokazać, że świat nie jest zwyczajny. to my go takim czynimy, zapominając o detalach, walorach tego, co widzimy. w ten sposób zwracam uwagę ludzi na świat, na życie…

 38. Fotografowanie jest dla mnie szukaniem inspiracji dla mojej zupełnie innej działalności nazwijmy ją artystycznej. Mój żywioł to tworzenie jedynych i niepowtarzanych tkanin, ozdabianych wzorami z otaczjącej mnie rzeczywistości, którą podpatruję przez obiektyw mojego aparatu. Wygląda wtedy zupełnie inaczej niż oglądana gołym okiem. No i oczywiście portrety do kroniki rodzinnej

 39. Fotografia jest dla mnie czymś, z czego pragnę się dokształcić i z chęcią bym się wylosował aby móc poszerzyć horyzonty :)

 40. Czy zdarzyło Ci się kiedyś zagapić się w lusterko samochodu? Albo w widok ze sklepu na ulicę przez świeżo umytą witrynę sklepową?
  To jest właśnie fotografia!
  Uchwycenie tego, co zwykle nam umyka. Pokazanie tego, czego zwykle nie zauważamy. Zatrzymanie na chwilę w biegu. Wskzanie palcem fragmentu życia – tego fragmentu, który stanowi o treści tego życia, ale w szumie otaczających bodźców zawsze gdzieś znika.
  Fotografia jest jak współczesny impresjonista. Czasami ekspresjonista. A czasami i jeden i drugi.

 41. Fotografia jest moją pasją i tym co chcę robić w przyszłości i wiele mogę  poświęcić żeby to zrealizować. .
  Pracuje jako sekretarka jednak ta praca  mnie nie satysfakcjonuje i nie spełnia moich marzeń i planów życiowych, choć wiele mnie uczy-kontaktu z ludźmi niezbędnego przy fotografowaniu.
  Studiowałam wcześniej przez rok zarządzanie lecz rzuciłam kierunku fototechnik.
  A więc możesz się domyślić jak ważna jest dla mnie FOTOGRAFIA!

 42. Fotografia jest moją pasją i tym co chcę robić w przyszłości i wiele mogę  poświęcić żeby to zrealizować. .
  Pracuje jako sekretarka jednak ta praca  mnie nie satysfakcjonuje i nie spełnia moich marzeń i planów życiowych, choć wiele mnie uczy-kontaktu z ludźmi niezbędnego przy fotografowaniu.
  Studiowałam wcześniej przez rok zarządzanie lecz rzuciłam dla kierunku fototechnik.
  A więc możesz się domyślić jak ważna jest dla mnie FOTOGRAFIA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *