Jak zapanować nad tysiącami zdjęć? VIDEO 3.

Po oznaczaniu zdjęć kolorowymi etykietami, o których mówiłem w poprzedniej części nadszedł czas na słowa kluczowe. Coś, do czego zawsze jest mi najtrudniej się zabrać. Wszyscy wiedzą, że opisywanie zdjęć (tzw. otagowywanie) zajmuje mnóstwo czasu, a efekt być może nigdy nie będzie zauważalny, bo skąd wiadomo czy akurat tych zdjęć będziemy kiedyś szukać. Skoro efektu nie jesteśmy w stanie zauważyć od razu, to trudno się nam za to zabrać (to trochę tak jak z odchudzaniem – wiem coś o tym).

Teraz pewnie pomyślisz, że zaraz powiem, że od kiedy mam i używam LR3 to wszystko się zmieniło i z dziką radością zabieram się za opisywanie słów kluczowych. No tak dobrze to nie jest, przynajmniej u mnie, zawsze jakiś opór muszę pokonać, ale muszę powiedzieć, że przychodzi mi to dużo łatwiej.

Zresztą sam zobacz jakie możliwości daje Lightroom 3 i napisz w komentarzu, czy widzisz jego zastosowanie w swoim przypadku.

Mam jeszcze pomysł na czwarte – ostatnie bezpłatne VIDEO –  n.t. zarządzania zdjęciami, ale zastanawiam się czy ktoś je w ogóle ogląda? ;-)

7 odpowiedzi do “Jak zapanować nad tysiącami zdjęć? VIDEO 3.”

 1. dziękuję bardzo za kolejny film, wreszcie zaczynam trochę coś rozumieć z tego tagowania, proszę o następny, a najlepiej następne filmy,pozdrawiam

 2. Bardzo dobre filmiki. Zaraz zabiorę się za tagowanie ostatniego foto pleneru. Dziękuję i czekam na dalsze odkrywanie tajemnic Lightroom’a.

 3. Wszystko fajnie, ale co w sytuacji gdy padnie dysk, albo chociażby trzeba będzie przeinstalować system i na nowo instalować Lightrooma? Jak zrobić backup tych wszystkich metadanych i to w powiązaniu z backupem plików ze zdjęciami?
  Czy cały ten wysiłek z tagowaniem nie pójdzie na marne?
   

 4. teraz patrząc w “lekcje video” i ekran z LR zaczęło mi się przejaśniać :) . oglądam, piszę i próbuję stosować :) – zaczyna wychodzić. Panowanie nad kolekją zdjęć rozpoczynam. Długa praca mnie czeka, bo jest tego sporo :(
  mam pytanie. czy otagowane zdjęcia zgrane na płytę czy inny dysk (dla bezpieczeństwa ew prezentacji na innym kompie lub w Br) zachowają swoje “nowe właściwości) czy jest to pomoc lokalna? tzn tylko na moim komputerze.
  pozdrawiam i czekam na następne “lekcje” “)
  Dzidek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *