Jak zapanować nad tysiącami zdjęć. VIDEO 4

Oto ostanie VIDEO, które przygotowałem dla osób, które pracują, lub zamierzają pracować w programie Lightroom.

Porusza ono jedną z najważniejszych kwestii zarządzania zdjęciami, czyli bezpieczeństwo. Oczywiście nie chodzi o Twoje bezpieczeństwo tylko Twoich zdjęć.

Jak zwykle miło mi będzie przeczytać Twój komentarz pod filmem.

 

 

UWAGA. Wśród osób, które w komentarzu zostawią swoje pytania wylosuję  jedną, która otrzyma dostęp do kursu GRATIS.

9 odpowiedzi do “Jak zapanować nad tysiącami zdjęć. VIDEO 4”

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie części mini kursu. Jestem początkującym fotografem i mam ciągle małą wiedzę i doświadczenie w tej materii dlatego nie umiem podzielić się tym, czego jeszcze potrzebuję , aby lepiej posługiwać się LR, ale bardzo chcę poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Będę wdzięczna za każde kolejne materiały udostępnione przez Pana. Pozdrawiam i czekam na wynik losowania. Może będę miała (pierwszy raz w losowaniu) szczęście.

 2. Fajny kurs. Jak w razie awarii wykorzystuje się ten backup? Co zrobić, jeżeli przez przypadek usunę kilka zdjęć z dysku (lądują w koszu), potem je przywracam i importuje do katalogu lightrooma, czyli synchronizuję katalog, ale wszelkie zmiany jakie wprowadziłem w zdjęciu nie są już widoczne. Jak to odzyskać? Pozdrawiam

 3. Witam,
  super, że udostępniasz tak ważne rzeczy. Stawiam pierwsze kroki w LR, więc wielu rzeczy jeszcze nie odkryłam, ale powolutku i dzięki takim mini kursikom poszerzam wiedzę i coraz bardziej mi się podoba ;-))
  Pozdrawiam

 4. Witam Was i Ciebie Sławku,
  w zasadzie trochę znam LR ale po Twoich lekcjach z chęcią wróciłem do LR. Wcześniej wiele rzeczy było trochę niezrozumiałe (pytałem sam siebie “po co”). Teraz w tych 4 lekcjach nakreśliłeś podstawy jakże ważne. Pewnie wiele osób boryka się z obróbką własnych zdjęć (dawniej nazywało się to wywoływanie) nie chcąc sięgnąć po książkę czy kurs wideo. A Twoje lekcje są bardzo przydatne. Myślę, że w kursie znajdę odpowiedź na jeszcze kilka pytań:
  1. jak zoptymalizować pracę pod względem wydajności sprzętu na którym pracuję. Jak zaimportuję dużą bazę zdjęć czy LR nie zwolni, jak utrzymać tempo obróbki?
  2. jak szybko “wywołać” zbiór zdjęć, tak by nadawały się do prezentacji. Pewne podpowiedzi już znalazłem w Twoim kursie 4 lekcji!
  3.  wywoływanie w module dewelop to dla mnie jeszcze wiele do zrobienia. I to pomimo pewnej znajomości bridga. kiedy uda mi się tak obrobić zdjęcie tak bym był zadowolony to jeszcze jest loteria.
  4. no i drukowanie!!!! Jak jeszcze radzę sobie z eksportem zdjęć na dysk w formie “zjadliwej” dla maszyny wywołującej ta jeszcze nie udało mi się wydrukować zdjęcia z LR na domowej drukarce. Może po prostu już po tym wszystkim brakowało mi samo zaparcia w zgłębianiu wiedzy? LR może powinien być bardziej intuicyjny w drukowaniu. Posiada wbudowane moduły lecz czasami mało przydatne.
  5. na stronie Adobe znalazłem rozszerzenie eksportujące kolekcję zdjęć do elektronicznej książki z przekładanymi kartkami. Bardzo mi się to rozwiązanie spodobało, tylko jak konkretnie to rozszerzenie zainstalować? Przejrzałem katalogi LR i po kolei przenosiłem katalog rozszerzenia. Nic to nie dało, a na stronie twórcy takie podstawowe informacje są tajne!

  Myślę, że  tego typu informacje znalazłbym w jakimś obszernym podręczniku LR. Tylko jak obszerny to zazwyczaj obok takich podstawowych informacji jest pełno mniej przydatnych. Brakuje wiedzy praktycznej. I o taką praktyczną wiedzę bardzo proszę.

 5. Witaj Sławku.
  Dopiero uczę się obsługi Ligtroom’a i chciałabym importować zdjęcia przy fotografowaniu na tzw. uwięzi. Mój aparat to Sony SLT A55V i nie wiem co zrobić żeby połączenie mojego aparatu z kompem działało? Czy potrzebny jest specjalny program do mojego aparatu? Bardzo proszę o lekcję video na ten temat. Pozdrawiam.Joasia.

 6. Sławku, widziałam na pokazie aparat Sony A900 jak działa na uwięzi i bardzo mnie się to podobało. Wygląda na to, że był użyty inny program do zdjęć na uwięzi. Może wiesz jaki to program dla aparatów Sony? Dokładniejsze informacje są w języku angielskim i mam z tym problem.

 7. Wydaje mi się (nie jestem tego pewny), że Sony ma swój program do fotografowania na uwięzi. Sprawdź czy nie masz go na płytce dołączonej do aparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *